Prywatny detektyw - cena

Ile kosztuje prywatny detektyw?

Ile kosztuje wynajęcie detektywa? Wycena realizacji zlecenia przez prywatnego detektywa wiąże się z dogłębną analizą sytuacji. Pod uwagę bierze się wszystkie aspekty sprawy, poczynając od miejsca przeprowadzenia czynności, poprzez możliwości techniczne, do czasu realizacji włącznie. Dopiero w czasie rozmowy osobistej i po pozyskaniu wszystkich informacji, nastepuje ostateczna wycena. Oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć kosztów typu: przejechane kilometry lub wynajęcie hotelu dla potrzeb realizacji zlecenia. Dlatego ceny usług detektywa są dość mocno zróżnicowane.

ile kosztuje detektyw

Usługi detektywistyczne zazwyczaj rozlicza się na jeden z trzech sposobów:

 • praca na godzinę,
 • rozliczenie za cały dzień pracy
 • ryczałtowo, czyli kwota zapłacona za całość rozwiązanej sprawy.

Bez względu na to czy konkretne czynności dotyczą obserwacji, kontr obserwacji, poszukiwania osób, weryfikacji pracowników lub kontrahentów, opieki nad dziećmi, wsparcia procesowego, zdrad, spraw karnych czy wszelkich innych rodzajów usług z pewnością praca detektywa będzie wyceniana na jeden z trzech powyżej podanych sposobów. Biorąc pod uwagę tę różnorodność zleceń, ceny usług detektywa ustalane są indywidualnie po bezpośredniej rozmowie z Klientem.

Czy warto ustanawiać cenę usługi detektywistycznej głównym kryterium wyboru?

To ile kosztuje prywatny detektyw lub ile kosztują usługi detektywistyczne profesjonalnej agencji w dużej mierze, zależy od specyfiki konkretnego zlecenia. Niektóre sprawy są mniej skomplikowane i mniej czasochłonne, do rozwiązania ich wystarczy zaangażować jedną lub dwie osoby. Koszt prowadzenia takiej sprawy z pewnością będzie niższy niż ten, którego sprawa jest bardzo złożona i wymaga pracy wielu ludzi. Oprócz tego detektyw przed rozpoczęciem sprawy, będzie musiał odpowiednio przygotować się, a po jej zakończeniu opracować zebrany materiał dowodowy oraz sprawozdanie. To także będzie składało się na całość kwoty. 

Oczywiście większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że cena jest istotna, jednak nie powinna być głównym kryterium wyboru. Warto wziąć pod uwagę to, że niska cena usług detektywistycznych może przedkładać się na efekty wykonanej pracy. Osoby, które decydują się na zatrudnienie prywatnego detektywa, zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na powierzenie swoich życiowych problemów przypadkowej osobie. Warto zatem mieć na uwadze to, że wynajęcie najtańszego (pseudo) detektywa nie koniecznie musi być najlepszym rozwiązaniem. Mało tego, może wprowadzić zlecającego usługę w prawdziwe tarapaty.

Dobrym posunięciem będzie poszukanie agencji, która zatrudnia osoby mające doświadczenie operacyjno-rozpoznawcze oraz dochodzeniowo-śledcze. Cena usług, które świadczą osoby z takim doświadczeniem, z pewnością nie będzie najniższa, ale warto zainwestować w takich ludzi. Profesjonalny detektyw będzie posiadał niezbędną wiedzę i sprzęt detektywistyczny, umożliwiający profesjonalne wykonanie zlecenia. Warto zasugerować się także opiniami innych klientów danego detektywa lub agencji detektywistycznej. Wybierając detektywa należy też sprawdzić czy posiada on ważną licencję detektywistyczną.

Uważaj na tanie oferty

Wyjątkowo tanie oferty wynajęcia prywatnego detektywa powinny dać do myslenia. Tania usługa nie oznacza, że detektywi wspaniałomyślnie rezygnują ze swojego honorarium, ale świadczyć to będzie, że agencja nie wykona rzetelnie swojej pracy. Ograniczy ilość ludzi zaangażowanych w realizację zlecenia, używać będzie jednego pojazdu itd… To wszystko oznacza, że dostarczony materiał dowodowy będzie niedokładny, niezgodny z prawdą lub nielegalnie zabezpieczony. Pamiętajmy, że detektyw ma zajmować się poważnymi, życiowymi sprawami. Nie może to być zatem przypadkowa osoba, której wydaje się, że orientuje się w temacie. 

Ile kosztuje godzina pracy detektywa?

Stawki, które trzeba zapłacić prywatnym detektywom lub agencjom detektywistycznym, wahają się od 100 do 200 zł  za godzinę pracy. Należy też zwrócić uwagę czy jest to kwota netto czy brutto. W tym ostatnim przypadku należy do niej doliczyć jeszcze podatek, który wynosi 23%. Stawka godzinowa jest wybierana najczęściej w sytuacjach, gdy detektyw nie jest w stanie określić, ile czasu zajmie mu zdobywanie dowodów. Można jednak ustalić z detektywem, ile maksymalnie godzin ma spędzić na obserwacji.

Ile bierze detektyw za dzień obserwacji?

Prywatni detektywi mogą się rozliczać także za tak zwaną dniówkę. W zależności od agencji lub detektywa dzień pracy może wynosić od 8 do 12 godzin. Koszty opłacenia dniówki to kwota wahająca się od 1300 do 2000 zł. Tak samo, jak w przypadku stawek godzinowych każda kwota sporo niższa lub sporo wyższa od tych podanych w uśrednieniu powinna sprawić, że zastanowisz się nad skorzystanie z usług tej konkretnej firmy. W przypadku długotrwałych obserwacji stawka dzienna będzie lepszym rozwiązaniem niż stawka godzinowa.

Dodatkowe koszty usług detektywa

Podliczając, ile kosztują usługi detektywa, na którego się zdecydowałeś, powinieneś uwzględnić także dodatkowe koszty. Może to być paliwo, ewentualne noclegi albo opłaty drogowe. Może także pojawić się dodatkowa opłata w wysokości od 300 do 500 zł, która jest wynikiem konieczności stawiennictwa w sądzie lub innym organie w związku z prowadzonym dochodzeniem. Niektóre dochodzenia wymagają tego, by detektyw zachował i przetrzymał zebrany materiał dowodowy, który wykorzysta jakiś czas później, za to również może być naliczona dodatkowa opłata. Pamiętaj, że podczas zawierania umowy agencja powinna szczegółowo nakreślić jakich dodatkowych kosztów możesz się spodziewać.

Nie łatwo jest określić konkretnie, ile kosztuje wynajęcie prywatnego detektywa. Na całość kwoty składa się zbyt wiele czynników, które przed podpisaniem umowy należy starannie przeanalizować. Są agencje, które decydują się realizować tańsze, krótkie zlecenia, trwające kilka godzin. Nie często można się spotkać z takim zjawiskiem, głównie dlatego, że są one nieopłacalne dla detektywów. Do każdego zlecenia muszą się przygotować a po zleceniu zabezpieczyć materiał oraz napisać sprawozdanie, co oznacza, że aby wywiązać się z zadania i zrobić wszystko zgodnie z prawem często musieliby część pracy wykonać za darmo, poza godzinami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz sprawę do rozwiązania? Zapraszamy do kontaktu. Wszystkie spotkania i konsultacje przed podjęciem zlecenia są bezpłatne i do niczego nie zobowiązują.

Zadzwoń, a uzyskasz profesjonalną pomoc+48 530 210 878


Usługi detektywistyczne - cennik

 • Analiza zlecenia - bezpłatna

 • Dojazd do Klienta poza Toruń - 1 zł za km (na terenie Torunia Klient nie ponosi kosztów za ilość przejechanych kilometrów w trakcie realizacji zlecenia przez prywatnego detektywa; po przekroczeniu 1000  kilometrów  rabat  za przejechane kilometry do 30 % )
 • Potwierdzenie miejsca pobytu / zatrudnienia - cena do uzgodnienia
 • Wywiad detektywistyczny dotyczący:
  • osoby - cena do uzgodnienia
 • Obserwacja w sprawach:
  • rozwodowych - cena do uzgodnienia
  • gospodarczych - cena do uzgodnienia
  • karnych - cena do uzgodnienia
 • Ustalenie środowiska dzieci - cena do uzgodnienia
 • Sprawdzenie wierności partnera - szczegóły ustalone w czasie spotkania

Mając na uwadze różnorodność oraz szeroki zakres usług świadczonych przez biuro koszt zlecenia ustalany jest w czasie spotkania z prywatnym detektywem. Każde zlecenie musi być bardzo szczegółowo przeanalizowane i głęboko przemyślane co do charakteru zlecenia, jego stopnia skomplikowania oraz ilości zaangażowanych sił i środków, zastosowanych technik obserwacji, ilości detektywów itd…

UWAGA:
Nie podaję cen przez telefon. Koszt jest ustalony w czasie spotkania z klientem oraz po zapoznaniu się ze sprawą.

Doradztwo w zakresie ochrony biznesu:

 • Audyt bezpieczeństwa
  • w zależności od wielkości podmiotu badania, przedmiotu i zasięgu działania oraz struktury organizacyjnej od 2 000 zł - po audycie pisemny raport z wykonanych czynności z wnioskami i sugestiami
  • nadzór nad wdrażaniem procedur ochronnych: 700 zł/12 h +  koszty przejazdów i zwrot poniesionych kosztów
 • Przeciwdziałanie inwigilacji
  • cena ustalana po dokonanym audycie w toku negocjacji w zależności od przyjętego wariantu zabezpieczeń (instalacji systemu, urządzeń i procedur)
 • Wykrywanie podsłuchów
  • cena do negocjacji przy powierzchni powyżej 100m -  do ustalenia
  • cena za sprawdzenie 1 pojazdu - 500 zł
  • minimalna cena za badanie 1 pomieszczenia do 100m- 1000 zł
 • Weryfikacja danych i lojalności pracowników:
  • w zależności od zakresu sprawdzeń 700zł / 1 pracownika + koszty przejazdów i zwrot poniesionych kosztów
 • Cennik doradztwa
  • Doradztwo w sprawach rozwodowych - 500 zł
  • Negocjacje z uczestnikami sporu - 500 zł (analiza sporu) + od 100 zł / 1h negocjacji
 • Szkolenie pracowników w zakresie zapobiegania inwigilacji i infiltracji - 500 zł 
 • Wynajem  lokalizatora GPS wraz z obsługą platformy - 60 zł /doba plus kaucja 650 zł
 • Monitorowanie auta - 1000 zł / opłata jednorazowa
 • Windykacja należności - do ustalenia

Podane ceny są cenami NETTO. Ostateczne ustalenia co do wysokości opłaty za usługę zostaną uzgodnione po analizie charakteru zlecenia. Wystawiam fakturę VAT.

W przypadku konieczności potwierdzenia przed sądem, prokuraturą lub policją informacji zawartych w sprawozdaniu biuro może żądać zwrotu kosztów podróży i ekwiwalent za utracone wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej pracy detektywa za godzinę lub dzień, wynikające z umowy z klientem, na poczet którego w danym momencie wykonujemy zlecenie.

Koszt zlecenia rozliczany jest:
 • wg stawki dziennej,
 • wg stawki godzinowej,
 • ryczałtem za zlecenie.

Do uzgodnienia w czasie rozmowy z Klientem.

Zadzwoń, a uzyskasz profesjonalną pomoc+48 530 210 878

Biuro Usług Detektywistycznych

NO SECRETS

ul. Kopernika 21
87-100 Toruń

+48 530 210 878

kontakt@detektyw-torun.pl 

Licencja

Uprawnienia do świadczenia usług detektywistycznych na podstawie Zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz licencji detektywa wydanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji.